sběr bambusových tyčí v JP

Opakování loňské úspěšné pracovně vzdělávací akce, budeme se věnovat prořezávce a údržbě vzrostlých bambusových hájků a zároveň sklízet úžasný materiál – bambusovou tyčovinu.

Polovinu sklizně, kterou společně nasbíráme si můžete odvézt

K čemu lze v využít bambusovou tyčovinu?

Je to všestranně využitelný materiál, který použijete všude tam, kde potřebujete tyčovinu která je rovná, pevná, pružná a zároveň lehká. Její opracování je velmi snadné.

V zahradě se hodí například na:

  • tyčky k rajčatům
  • konstrukce na fazole a jiné lehčí pnoucí rostliny
  • tyčky k rovnání mladých stromků, když nerostou rovně nebo opora sazenic popínavek
  • značení výsadeb
  • vyplétané konstrukce
  • ze štípaných tyček snadno vyrobíte štítky na popisky výsadeb, které se časem rozloží a nemusíte pak myslet na uklízení plastu ze záhonu

Náplň Akce

  • prořezávka a zpracování tyček
  • tour de JP s fokusem na bambusové výsadby, je také jedinou letošní možností kdy se můžete podívat na rozvíjející se lesní zahradu zakládanou od roku 2010
  • večer povídání u ohně na téma bambusů, jejich použití v designu LZ, vhodné druhy pro pěstování u nás, rovněž vaše otázky a odpovědi, vzhledem k tomu, že je to letos jediná akce je možné probrat cokoliv k tématu jedlých lesních zahrad – budu se s vámi dělit o praktické zkušenosti získané více jak desetiletou praxí, na různých stanovištích za odlišných podmínek na pozemku vlastním i u klientů.
  • pokud uvažujete o pěstování bambusu na svém pozemku nebo zahradě, tato akce může být pro vás skvělým informativním úvodem do celého tématu

kDE?

To vše bude probíhat v Jedlém Pralese (Doksy, ČL), na pozemku kde buduji pilotní projekt, tedy v reálné situci, kde se z holé louky postupem času stává lesní zahrada.

termín kurzu a kapacita

26.8. – 28.8. 2022

 

Momentálně je k dispozici 7 míst
(letošní akce je pouze  tato)

Lektor

Dílnu povede Kamil Fišer. Krátké představení najdete na stránce O NÁS.

Organizační informace

ubytování 

Ubytování je přímo v JP, tedy na místě ve vlastním stanu, v autě případně jak si ustelete.

S sebou

Budete potřebovat pracovní nástroje na zpracování tyčoviny, sdělím potom v mailu podrobnosti. Dále pracovní oblečení a vybavení pro víkendový pobyt v přírodě odpovídající aktuální předpovědi počasí. Důležité: Vezměte si s sebou vlastní jídelní nádobí (ešus nebo misku, lžíci, nůž, hrneček, termosku nebo lahev na vodu). Dále se může hodit čelovka a plavky (bude čas se zajet vykoupat).

Jídlo

Strava bude zajištěna – v pátek večeře, v sobotu oběd a v neděli oběd. Ke snídaním a večeři si něco přivezte (v dojezdové blízkosti jsou dva obchody otevřené od rána do večera)

Příspěvek za stravu bude upřesněn, záleží totiž na počtu přihlášených účastníků.  

Platba za stravu se hradí na místě v hotovosti při registraci.

Cena Akce 

Vzhledem k tomu, že se počítá s pracovním přispěním každého účastníka, poplatek je veskrze symbolický, aby byly pokryty organizační náklady. Počítejte s pracovním nasazením cca 5 – 6h denně (so+ne). Kurzovné činí 600,- Kč.

Pro přihlášení a rezervaci místa na kurzu je nutné vyplnit formulář (viz níže) a uhradit kurzovné. Informace k platbě vám přijdou, jakmile odešlete přihlašovací formulář. Pokud by pokyny nepřicházely zkontrolujte, zda mail nespadl do spamu.

Po obdržení přihlášky a platby vám mailem potvrdím rezervaci a pošlu podrobné organizační informace.

Pro další informace sledujte také diskuzi pod fb pozvánkou (mohou zobrazit i neuživatelé fb) 

 

 

Pro přihlášení vyplňte formulář

Před vyplněním formuláře si přečtěte naše smluvní podmínky. Jeho odesláním s nimi souhlasíte.