Obsah přednášky

Přemýšlíte o založení jedlé lesní zahrady (LZ)? Nevíte co to je nebo máte jen mlhavý dojem? Tušíte, že to má něco společného s permakulturou, ale úplné jasno v pojmech nemáte? Zajímá vás ekologické a trvale udržitelné hospodaření v menším měřítku bez chemie, třeba na vlastní nebo komunitní zahradě, v sadu který jste zdědili? Víte, že se kvůli životu ve zdravém prostředí nutně nemusíte stěhovat z města? Nevíte odkud začít? Nebo už jste začali a ztrácíte se v tom?

Spolu s organizátory vás zveme na půldenní workshop s úvodem do tématu LZ a agrolesnických systémů (ALS) a jejich zakládání za použití principů permakulturního designu. Praktické ukázky z dílny Jedlého Pralesa (JP) – tvorba návrhů LZ, jejich zakládání, porealizační péče i vývoj v čase. 

Co se můžete naučit?

  • osvětlím běžné mýty a polopravdy – budete se bezpečně orientovat v pojmech LZ, ALS, permakultura, permakulturní design
  • získáte představu jak vzniká návrh LZ a co to vše obnáší
  • získáte představu jak probíhá a co potřebujete k založení LZ
  • uvidíte jak probíhá vývoj celého ekosystému po založení
  • budete mít představu o údržbě LZ

Kde

Plzeň, DEPO2015 (Presslova 14)

Kdy

23.3. 2019 od 13.30 do 19:00

Vstupné a registrace

Vstupné je 500,- Kč 

Přihlášky posílejte na haslova@pestujprostor.cz – registrace a tedy rezervace je platná po uhrazení vstupného. Můžete samozřejmě platit až na místě, ale kapacita je omezena a nemůžeme garantovat, že bude dostatek volných míst. 

Přednášející

Organizátor

Pořádá Pěstuj prostor a komunitní zahrada Pěstírna DEPO